#8 Branžež - Kněžmost

Nejrovinatější etapa s jedním hupíkem

10.900

m délka

75

m prevýšení

2/5

náročnost

10-60-20-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #8 Branžež - Kněžmost

Přestože tu nejsou kopce, bude tě to bavit! Začneš po asfaltce na Novou ves, kde po 1km za křižovatkou odbočíš doprava na žlutou. Po jdeš pouze 200m a doleva a před lesem doprava. Jsi na široké lesní cestě, která tě dovede k vytesanému tunelu ve skále. Za tunelem se držíš doprava, cesta přejde v pěšinu až přijdeš zase na žlutou, které se budeš držet dalších 6km. Podél Kněžmostky se dostaneš k rybníkům. Podél rybníků jdeš pořád po žluté a po ní pokračuješ od Suhrovic 5,0 kde jdeš na silnici doprava až do Kněžmostu. Pozor můžeš potkávat v protisměru běžce na úseku 9, tak se nenech zmást a sleduj značení!! V Kněžmostě tě ale čeká ještě odbočka na prodlužovací 4km smyčku, kde stále po žluté jdeš sadem mírně nahoru, až do prudčího závěru. Ale je to jen krátké zazlobení a už dolů úvozem do Bosně, točíš doleva mezi pole a po 1 km jsi opět na křižovatce, 0,5km od cíle.

co říkají závodníci

Běžím poprvé ve svém životě v noci, popravdě, nevím co od toho očekávat. Obavy z bloudění jsou veliké, zastiňují všechny ostatní obavy. Je to moje první etapa a už si moc přeji běžet, cítím se jako pes ve spřežení, který se nemůže dočkat, až smečka vyběhne.
Lucka
Nádherná trasa lesem, kolem potůčku, rovinatá, rychlá, prostě nejlepší.
Jitka
Jediná rovinatá etapa celého víkendu. Velmi rychlá trať, kde se střídají zpevněné cesty s pískovými pasážemi, rychlé cesty s lesními a skalními traily. Trať, kde se můžou ukázat ti nejrychlejší z týmů a zazávodit si mezi sebou. Je to rychlé, ale zábavné.
Patrik
Můj první a jediný rovinatý úsek, takže jsem se moc nešetřila, ale zase je třeba nezapomenout, že budou ještě dva následovat. Vyplatí se dobrá čelovka.
Kačka
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Branžež

Komárovský rybník je oficiální název pro druhý největší rybník v Českém ráji a známou lokální rekreační oblast. Místní neřeknou nic jiného než Branžež. Písčité dno a dobrý přístup do vody jsou vhodné pro rodiny s dětm...

Drhleny

Několik z lese ukrytých rybníků, chatová osada a letní tábor. Rekreace jako za starých časů na romantickém a trochu zapomenutém místě.

Sokolka

Skalní masiv, který se vypíná v lese nad Komárovským rybníkem. Ze skalních plošin s členitými stěnami vysokými kolem 40 metrů je nádherný výhled na romantické okolí lemované rozsáhlými lesy.

HUDY Pardubice

Prodejna HUDY PARDUBICE nabízí širokou kolekci outdoorového zboží, specializuje se na skialpinistické vybavení včetně odborné instruktáže, servisu a plně vybavené půjčovny a poskytuje také revizi pracovního materiálu.
/data/stage/gpx/000008.xml