Články, zajímavosti, informace

Aktuální info z trati 2024

Průběžně aktualizujeme. Změny, aktuální informace z trati. Tato stránka má za úkol informovat o změnách na trase na poslední chvíli a doplňovat o nové informace.

Trasa 2024. Změny.

Kudy povede trasa letošní dvěstěpadesátky, jaké jsou změny oproti loňsku a jak jsme posunuli ćasové limity.

Vybavení předávek

Jaké vybavení vás čeká na jednotlivých předávkách? Kde se můžete najíst a kde složit hlavu

Předpověď počasí

Předpověď speciálně pro Vás a závodní dvěstěpadesátkový víkend. Počasí budem proměnlivé a tak se dobře vybavte. Čtěte naši detailní předpověď.

Výsledková aplikace

Pro závod je opět připravena výsledková aplikace. Během celé dvěstěpadesátky budeš mít v mobilu přehledně aktuální výsledky, popisy úseků a hlavně informace potřebné pro Tvůj team.

Parkování v kempu

Na letošním ročníku bude jiný a přísnější režim parkování v kempu Sedmihorky, kde je centrum závodu. Prosíme abyste jej dodržovali.

Noční obloha na dvěstěpadesátce

Co si pro běžce 250tky připravila noční obloha? Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit během nočních etap.

Organizace v teamu

Jak si dvěstěpadesátku pořádně užít a přitom na nic nezapomenout? Pokud neběháte štafetové závody každou chvíli, bude se Vám hodit následující článeček.

Značení, navigace a jak se neztratit

Kromě atraktivní trasy vedoucí Českým rájem, kterou jsme pro Vás připravili je důležité, abyste si závod náležitě užili a nikde nebloudili. K tomu přispěje kvalitní značení trasy, ale také Vaše příprava před závodem. Tady jsou naše doporučení.

Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas. Aktivní zábava, klasická návštěvní místa nebo jídlo a pití. Co preferuješ?

O klubu 250 FANS

Novinka pro přihlášení na ročník 2025. Základní informace a způsob losování startovného na dvěstěpadesátku.

Tréninkové tipy Ondry Fejfara

Jak se na dvěstěpadesátku správně připravit jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších, horského běžce a českého reprezentanta Ondry Fejfara. Štafetový závod se na první pohled zdá jako velká zábava. Je třeba si ale uvědomit, že to znamená odběhnout zhruba 30 kilometrů v relativně členitém terénu, a to už žádná sranda není.

Regenerace v průběhu závodu

Nikdo nechce, aby dostal křeč, nebo dokonce aby si natrhl nějaký sval a tím nejen pokazil svůj zážitek z běhu, ale i výsledný čas celého teamu.

Jak MAPY.CZ pomáhají dvěstěpadesátce

Na závodě najdete MAPY.CZ u popisu trasy, exportu do hodinek, tištěného itineráře nebo mapy celého závodu. Pohled do zákulisí nabízí manažer týmu Mapy.cz Martin Jeřábek a manažer kartografické redakce Pavel Žemlík.

Běh napříč republikou

Před začátkem prázdnin se koná 3. ročník Běhu napříč republikou. Letos se tedy akce koná znovu (22.-23.6.) a nás zajímalo, co se za ten rok událo a kam se celá akce posunula. Rozhovor nám opět poskytl hlavní organizátor běhu Pavel Zácha.

Pravidla

Jakými pravidly se řídí celý závod. Start, předávky, střídání v autech, běh v noci, starší než 18 roků, afterparty...

Výsledky ročníku 2023

Čtvrtý ročník závodu 250 ČESKÝ RÁJ se uskutečnil v květnu roku 2023. Na start se postavilo 96 teamů. Vítězství v hlavní kategorii 250 získal team Winehouse.cz, kategorii LADY ovládly Na paničky, v kategorii MASTERS obhájili prvenství Postřižinský kecky.