Články, zajímavosti, informace

Waiting list 2024

Waiting list pro ročník 2024 je uzavřen. Je na něm 210 zápisů. Losování bude rozděleno do pěti kol, v každém se bude losovat z 42 čísel a se vždy vylosují dva účastníci a dva náhradníci. Losování se uskuteční v týdnu 9.-15.10. na losovasích zařízeních loterie Korunka.

Rozhovor po úspěšném absolvování 250 ULTRA

Poslední prázdninový víkend si celou dvěstěpadesátku střihli ultramaratónci Lenka s Ondou na jeden zátah. Statečně bojovali nejen s délkou, náročným profilem... více v článku.

TRAILS CUP

TRAILS CUP je jednorázový závod tříčlenných družstev na úseku Hruboskalsko v rámci 250 TRAILS na zakončení sezóny. Limitka pro 20 teamů

250 ULTRA

Zkušení ultra běžci Lenka s Ondřejem se rozhodli zaběhnout celou dvěstěpadesátku na jeden zátah. Co je k tomu vede? Jak řeší únavu? A hlavně otázka pro vás: za kolik to uběhnout?

Běh napříč republikou

Na konec prázdnin se chystá nový běžecký projekt: Běh napříč republikou. Čechy budou současně protínat čtyři běžecké štafety, aby se se potkaly ve stejný čas v geografickém středu republiky.

Last minute info před startem

Přinášíme souhrn těch nejaktuálnějších informací. Startovka, změny na trati, podcast, výsledkový servis, fotogalerie, předpověď počasí i co bude vidět na noční obloze.

Změny na trati 2023

Průběžně aktualizujeme. Změny, aktuální informace z trati. Tato stránka má za úkol informovat o změnách na trase na poslední chvíli a doplňovat o nové informace.

Noční obloha na dvěstěpadesátce

Co si pro běžce 250tky připravila noční obloha? Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit během nočních etap.

Značení, navigace a jak se neztratit

Kromě atraktivní trasy vedoucí Českým rájem, kterou jsme pro Vás připravili je důležité, abyste si závod náležitě užili a nikde nebloudili. K tomu přispěje kvalitní značení trasy, ale také Vaše příprava před závodem. Tady jsou naše doporučení.

Tréninkové tipy Ondry Fejfara

Jak se na dvěstěpadesátku správně připravit jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších, horského běžce a českého reprezentanta Ondry Fejfara. Štafetový závod se na první pohled zdá jako velká zábava. Je třeba si ale uvědomit, že to znamená odběhnout zhruba 30 kilometrů v relativně členitém terénu, a to už žádná sranda není.

Regenerace v průběhu závodu

Nikdo nechce, aby dostal křeč, nebo dokonce aby si natrhl nějaký sval a tím nejen pokazil svůj zážitek z běhu, ale i výsledný čas celého teamu.

Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas. Aktivní zábava, klasická návštěvní místa nebo jídlo a pití. Co preferuješ?

Organizace v teamu

Jak si dvěstěpadesátku pořádně užít a přitom na nic nezapomenout? Pokud neběháte štafetové závody každou chvíli, bude se Vám hodit následující článeček.

Jak MAPY.CZ pomáhají dvěstěpadesátce

Na závodě najdete MAPY.CZ u popisu trasy, exportu do hodinek, tištěného itineráře nebo mapy celého závodu. Pohled do zákulisí nabízí manažer týmu Mapy.cz Martin Jeřábek a manažer kartografické redakce Pavel Žemlík.

Pravidla

Jakými pravidly se řídí celý závod. Start, předávky, střídání v autech, běh v noci, starší než 18 roků, afterparty...