#24 Velké finále ve Skaláku

V cíli čeká celá parta, tak spěchej

13.800

m délka

310

m prevýšení

5/5

náročnost

20-50-20-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #24 Velké finále ve Skaláku

Z kempu za mohutného povzbuzování ostatních vyběhneš směr Pelešany po štěrkové cyklostezce. Na 1,5 odbočíš na strmou lesní cestu, a po 300m vyběhneš na asfaltku. Dáš se doleva a jdeš po asfaltce značené jako červená cyklotrasa nahoru na hrad Valdštejn. Zde točíš doleva a držíš se červené turistické a jdeš po štěrkové cestě na 4,5. Na nejvyšším místě trasy odbočíš z červené doprava na modrou a začneš sbíhat ke Kopicovu statku. Za statkem odbočíš doleva po louce na pěšinu a následuje prudký trailový seběh. Přijdeš na křižovatku a jdeš nejdřív vlevo a následně hned v pravo, a podél rybníků po rovnce na křižovatku s velkou cestou. Tady začneš opět pozvolně toupat až k Alboretu na 9,6. Tady doprava po červené směr Hrubá Skála. Naběhneš doleva na silnici, a po ní dolu okolo zámku. Pozor na velký provoz a nepřehledné zatáčky. Jakmile proběhneš okolo zámku, koukej doleva na odbočující pěšinu. Tou částečně po skalních schodech dolů do vesnice Hrubá Skála. Přiběhneš na silnici, a hned jak je to možné, odbočíš doleva na asfaltku, která mírně stoupá - poslední stoupání celého závodu. Proběhneš okolo sochy s. Prokopa, Osudové věže a začneš po asfaltce sbíhat do lázní Sedmihorky. Proběhneš lázněmi a po silničce jdeš na trojúhelníkovou křižovatku, kde se dáš doleva. Následuje rozpadlý asfalt ke koupališti, za ním doprava a poslední stovky metrů do cíle. Tady už tě bude vyhlížet zbytek družstva, probíháte cílovou bránou a MÁTE HOTOVO!

co říkají závodníci

Parádní etapa, kde jsem se musel zmáčnout na 100%, abych našemu týmu udržel celkově druhé místo. Měl jsem obavu z výběhů na Valdštejn a z Kacanov, ale jsou to celkem mírné kopce a lze to tam slušně nakopnout.
Tomáš
Finále ve skaláku je finále se vším všudy, boj s únavou i se stoupáním a vlastně i klesáním
Martin
Kdo běžel poslední úsek a neměl moc přípravy, tak ať si šetří síly, jestli poběží zase ten"mazec", ale říkám paráda!!!
Honza
Opravdu je to Velké finále. Za mě Královská etapa. Akorát houpavé a krásně běhatelné. Nemá smysl se šetřit a doběh do cíle je pak plný emocí.
Honza
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Hruboskalské skalní město

Pověstmi opředené skalní město nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky na více než 400 věžích, jejichž nejvyšší dosahuje až do výše 55 metrů.Hruboskalské skalní město není pouze místo, které se tyčí vysoko nad o...

Valdštejn

Nejstarší hrad v Českém ráji byl založen v polovině 13. století příslušníky rodu Markvarticů, z jehož větve vzešel slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna. Hrad Valdštejn byl založen již kolem roku 1260 a to nejspíše J...

Hlavatice

Hlavatice je oblíbené vyhlídkové místo nad Turnovem cestou po červené turistické značce směrem na Valdštejn. Na vyhlídkovou plošinu vede točité kovové schodiště. Slouží od roku 1894!

Venkovní šifrovací hra

Venkovní šifrovací hra ZÁZRAČNÝ PRAMEN v Sedmihorkách může být zajímavou zábavou na neděli po závodě. Přijď luštit kvízy a řešit hlavolamy kousíček od kempu.
/data/stage/gpx/000024.xml