#17 Kozákov - Klokočí

Z kopce dolů to tak snadné není

8.200

m délka

70

m prevýšení

2/5

náročnost

40-40-10-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #17 Kozákov - Klokočí

Z Kozákova začneš po červené poměrně strmým klesáním, na 2km ztratíš 200m. Pak se ti cesta narovná a budeš na sedle Vzdychánek, kde budeš mít na co koukat . Tady začíná Hamštejnský hřeben, takže krásná pěšina nahoru a dolů , která tě dovede až na Hamštejn . Z Hamštejna musíš absolvovat poslední výrazné klesání a jdeš po asfaltce do Koberov. Přeběhneš přes hlavní silnici a jdeš po modré a stoupáš na hřebínek. TADY POZOR, začíná 2,5km společné trasy s dalším úsekem, takže se nenechej zmást běžci v prostisměru! Ty se držíš modré a jdeš doleva, cesta se postupně narovná, běžíš podél plotu višňového sadu a pohledy do kraje jsou dokonalé. V lesíku začne pozvolné klesání a přijdeš na rozcestí Fialník, kde se dáš po červené doprava a máš posledních 400m asfaltového seběhu do cíle v Klokočí.

co říkají závodníci

Poslední úsek, předávka v 7 ráno, nádherný východ slunce na Kozákově, přede mnou trasa jen z kopce, těším se, jak si odpočinu a poslední kilometry už snad i poslepu...a ten pocit, když se vyhrabete na předávku a víte, že to máte za sebou, je naprosto nepopsatelný, kouzelný. Radost z překonání sama sebe, tak to je to nejvíc.
Šárka
Nádherný a celkem rychlý úsek s výhledy na Český Ráj, ať už z Kozákova, tak v průběhu běhu.
Ondra
Seběh, seběh, seběh! Doteď mě bolely nohy zezadu, po tomhle úseku i zepředu - stehna dostanou zabrat. Krásné výhledy, zvedněte hlavu!
Romana
Úsek z Kozákova dolů - krásný trail už za bílého dne, nádherné výhledy při přeběhu hřebenu přes Hamštejn, kousek silnice přes Koberovy a zase na další hřeben, výhledy na obě strany, krásný úsek.
Jana
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Kozákov

Kozákov je věz - rozhledna vysoká 40 metrů nacházející se v srdci českého ráje. Je stále ve výborném stavu a láká každý den mnoho turistů z Liberce i okolí díky krásnému výhledu na Český ráj a také Krkonoše.Na Kozáko...

Hamštejnský hřbet

Úzký hřbet vedoucí od Kozákova na severozápad. Celý Hamštejnský hřeben je místo nezapomenutelných výhledů do Českého ráje stejně jako na Krkonoše.

Klokočské skály

Souvislou skalní hradba tvořená prvohorními pískovci s mnoha jeskynními dutinami. Nejrozsáhlejší podzemní prostorou oblasti je jeskyně Postojná - Amerika, největší pseudokrasová jeskyně v Českém ráji,

Bunda CRAFT PRO Hypervent

Větruodolná běžecká bunda PRO Hypervent vytvořená z velmi lehkého a jemného materiálu vyniká skvělou prodyšností a atraktivním, elegantním střihem. Bunda je ideálním řešením pro intenzivní běh v nepříznivém počasí. Le...
/data/stage/gpx/000017.xml