#15 Můstky - Lomnice

Krkonoše jako na dlani

10.600

m délka

426

m prevýšení

5/5

náročnost

30-50-10-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #15 Můstky - Lomnice

Začneš pěkně z ostra, 230 schodů podél největšího můstku K70, pod rozjezdovou věží mírně doprava až se to narovnává, následně seběh na asfaltku na 1,2 . Po asfaltce na rozcestí a dál po zelené stoupáš, nejdřív větší cesta, pak začneš klesat a zelená jde na pěšinu. Na 3,6 začíná náročný sešup s volným kamením až na silnici. Po ní 150m doprava a před viaduktem po modré doleva a hurá na Tábor, čeká tě 3,8km do kopce. Na 6,5 koukáš na Alainovu věž. Z Tábora 8,7 se dáš po modré turistické podél nádherné křížové cesty zprudka dolů. Jakmile se sklon zmírní a cesta zvětší POZOR, hlídej si modrou, která jde doleva do louky. Pak už svištíš do cíle, koukáš na Krkonoše, závěr je klesající asfalt, pouze posledních 200m k parkovišti zazlobí.

co říkají závodníci

Výběh na Tábor je boží, tedy pokud máš rád kopce. Vypadá, že nikdy neskončí, ale najednou je tam krásný kostel a při seběhu Křížovou cestou nádherný výhled, ideálně pokud to vyjde na svítání, já to štěstí měl. Parádní je také poslední kilometr, meleš z posledního, ale seběh k můstkům po vlnící se stezce je nádherný trailový úsek, který nelze odfláknout, musíš letět naplno k cíli.
Michal
Důstojný výběh na horu Tábor a pak - uhranutí ducha a mysli úžasným výhledem na právě vycházející slunce nad hřebenem Krkonoš a povalující se chuchvalce mlhy v hlubokých údolích.
Marek
Náročnější, ale krásný úsek s výběhem na vrch Tábor a doběhem ke skokanským můstkům. Pokud se běží ve správný čas a je hezké počasí, tak je vidět východ slunce a Krkonoše.
Petr
Začínalo to za úsvitu nenápadně lehká klesání a stoupání v lese. Ovšem pak nahoru na Tábor je to dlouhý. No co, říkal jsem si, doženu to z kopce No úplně to nešlo. Krkolomný a kamenitý terén mě vyvedl z omylu. Cíl je ovšem na krásném místě, pod skokanskými můstky v Lomnici. Musím říct, že jsem si to fakt užil.
Miloš
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Skokanské můstky

Velmi netradiční rozhledna umístěná do věže skokanského můstku K70 v Lomnici nad Popelkou s nádherným výhledem na Krkonoše. Autorem projektu je Jaromír Stránský z Lomnice nad Popelkou a v roce 2007 za ní obdržel ve ve...

Alainova věž

Alainova věž, původně luxusní posed, je jednopatrová kamenná stavba s ochozem. Byla vybudována na popud majitelů zdejšího panství, rodu Rohanů, jako součást zdejší velkolepě navržené obory.

Tábor

Táborská rozhledna, často nazývaná jako Rozhledna Svobody- Hýlačka byla postavena v roce 1920 klubem českých turistů. Stále i zarostlá mohutnými stromy poskytuje výhled na Tábor nebo třeba Čertovy hrbatiny.Projekt Táb...

Bunda CRAFT PRO Hypervent

Větruodolná běžecká bunda PRO Hypervent vytvořená z velmi lehkého a jemného materiálu vyniká skvělou prodyšností a atraktivním, elegantním střihem. Bunda je ideálním řešením pro intenzivní běh v nepříznivém počasí. Le...
/data/stage/gpx/000015.xml